9 листопада День української писемності

Мова - це найважливіший засіб спілкування й пізнання! Рідна мова – це дорогоцінний скарб кожного народу, його надбання, показник самобутності та історичного минулого, індикатор розвитку.

Мова – той інструмент, який дозволяє людині усвідомити причетність до власного народу.

Українська мова вважається однією з найбільш розвинених і милозвучних мов у світі.

Святкування Дня української писемності та мови в Україні припадає щорічно на 9 листопада, день вшанування пам'яті Нестора-Літописця. Дата встановлена Указом Президента України від 9 листопада 1997 року № 1241/97. В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».

Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу— скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє.Мова— живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб, прислухаючись до порад відомого нашого поета Максима Рильського:

Як парость виноградної лози,Плекайте мову.Пильно й ненастанноПоліть бур’ян.Чистіша від сльозиВона хай буде.Вірно і слухняноНехай вона щоразу служить вам,Хоч і живе своїм живим життям.

Кiлькiсть переглядiв: 138

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.